Jūs naudojatės portalo bandomąja versija

Sveiki, apsilankę Lietuvos atvirų duomenų portale!

Jūs lankotės bandomojoje kuriamo Atvirų duomenų portalo beta versijoje. Portalo beta versiją skirta būsimus portalo duomenų naudotojus supažindinti su kuriama aplinka, sulaukti pastebėjimų bei populiarinti duomenų atvėrimo iniciatyvą. Laukiame Jūsų konstruktyvių pasiūlymų.

Portalas su visais numatytais funkcionalumais bus įdiegtas 2020 m. birželio mėn. Iki to laiko bus atliekami naujų funkcijų papildymo ir atnaujinamo darbai, todėl šiuo periodu galimi prieigos arba funkcionalumų sutrikimai.

Atvirų duomenų portalas yra kuriamas kaip būsimas vieningas prieigos taškas prie visų Lietuvoje atvertų duomenų rinkinių ir suteikiantis technologines priemones atvirų duomenų tiekėjams parengti ir publikuoti atvertų duomenų rinkinių metaduomenis bei tuo pačiu suteikiantis galimybę atvirų duomenų vartotojams atlikti reikiamų duomenų rinkinių paiešką bei prieigą prie pačių atvertų duomenų rinkinių.

Portalas yra skirtas:

Portalo funkcionalumai testuojami su projekte dalyvaujančių partnerių – Nacionalinės mokėjimų agentūros, Nacionalinės švietimo agentūros, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro, Užimtumo tarnybos ir Valstybinės darbo inspekcijos – atveriamais duomenų rinkiniais ir jų metaduomenimis. Portale jau dabar publikuojami minėtų partnerių 300 duomenų rinkinių metaduomenys ir 73 atverti duomenų rinkiniai csv formatu. Taip pat į portalą numatoma integruoti ir kituose portaluose (pvz., Lietuvos erdvinės informacijos portalas, Finansų ministerijos Atvirų finansų informacinė sistema ir kt.) publikuojamus duomenų rinkinius.

SVARBU: Bandomojoje atvirų duomenų portalo versijoje paskelbti duomenys gali būti naudojami be apribojimų komercinių, inovacinių, mokslinių, visuomeninių ir kitokių projektų įgyvendinimui (įvardinant tik naudotų duomenų šaltinį). Dauguma portale publikuojamų duomenų rinkinių yra atverti remiantis CC BY 4.0 licencija, jei atvirų duomenų rinkinio metaduomenyse nenurodyta kitaip.

Jeigu turite klausimų, pastabų ar pasiūlymų, ar norite pasidalinti gerąja patirtimi – parašykite atviriduomenys@ivpk.lt

Daugiau informacijos apie viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo iniciatyvas rasite IVPK svetainėje.


Sėkmės įgyvendinant idėjas ir projektus atvirų duomenų pagrindu!