Jūs naudojatės portalo bandomąja versija

Autorius: Julius Belickas; Publikavimo data: 2022-01-24T22:28

Idėjas gali siūlyti pavieniai asmenys arba komandos iki 2022 m. vasario 17 d., jas pateikdami ADP. 

Pirmiausia reikia sugalvoti idėją, paskui užsiregistruoti ADP ir užpildyti formos Panaudos atvejo registracija laukelius.

 

Prieš pradedant pildyti laukelius, patartina susidaryti surastų ADP reikalingų idėjos įgyvendinimui  duomenų rinkinių sąrašą. Reikalingus rinkinius  galima surasti naudojantis ADP duomenų rinkinių paieškos aplinka.

 

Dalyviai idėjos įgyvendinimui privalo panaudoti bent vieną rinkinį, publikuotą ADP arba, jeigu tinkamo rinkinio rasti nepavyko, būtina pateikti prašymą naujam duomenų rinkiniui užpildant Poreikio registravimas  formą.

 

Jeigu išrinktame duomenų rinkinyje, kuris reikalingas idėjos įgyvendinimui, trūksta duomenų, tai tuomet galite teikti prašymą esamo duomenų rinkinio papildymui, rinkinio peržiūros puslapyje spausdami mygtuką „Teikti poreikį duomenų rinkinio keitimui“. Šis mygtukas yra kiekvieno duomenų rinkinio detalaus aprašymo puslapio apačioje, po komentarų lauku (pavyzdys).

 

Pastaba: kol kas, dėl techninių kliūčių, negalima teikti prašymo papildyti duomenų rinkinių, kurie yra importuoti iš „GIS-Centras“ duomenų katalogo. Jei norite papildyti „GIS-Centras“ rinkinį, tuomet prašome registruoti prašymą naujam duomenų rinkiniui.

 

FormosPanaudos atvejo registracija  laukelių pildymas

(jų išdėstymo ADP  tvarka nuo viršaus)

 

„Panaudoti duomenų rinkiniai“ laukelyje:

-       įtraukiami visi idėjai reikalingi duomenų rinkiniai, kuriuos suradote ADP. Rinkiniai įtraukiami, šiame laukelyje įvedus bet kurio rinkinio žodžio pradžią (pagal iš anksto pasirengtą sąrašą).

„Panaudojimo atvejo/paslaugos aprašymas“ laukelyje

-       pirmoje eilutėje įrašomas idėjos pavadinimas

-       trumpai aprašoma idėja ir kaip ją siūloma įgyvendinti (iki 500 ženklų)

„Teikiama nauda“ laukelyje:

-       nurodoma, ko tikimasi pasiekti įgyvendinus idėją (sukurti paslaugą, aptikti ar išspręsti problemą, duomenų analizės pagrindu pademonstruoti sprendimo pagrįstumą ar absurdiškumą, patraukliai pateikti duomenis ir t.t.)

„Naudos gavėjų grupė“ laukelyje:

-       įrašomi galimi idėjos įgyvendinimu ir rezultatais suinteresuoti subjektai (pilietis, specifinė grupė, verslas, NVO, bendrai visuomenė)

„Nuoroda į gerąją praktiką realizavusios įmonės/organizacijos tinklalapį“ laukelyje:

-       pateikiama dalyvio interneto svetainės nuoroda, nuoroda į sprendimo prototipą ar idėjos įgyvendinimo vizualizaciją. Jeigu nenorima nieko pateikti, įrašoma tokia nuoroda https://example.com

„Papildoma informacija, kurioje gali būti aprašoma kiek žmonių dirba su paslauga ar produktu, tiekėjo kontaktiniai duomenys ir pan.laukelyje:

-       pirmoje eilutėje įrašoma žymė #konkursui

-       pateikiami idėjos autoriaus vardas pavardė arba komandos pavadinimas

-       nuoroda į dalyvio registruotą ADP naujo duomenų rinkinio poreikį arba

„Panaudos atvejo nuotrauka“ laukelyje:

-       pateikiama idėją iliustruojančios vizualizacijos nuotrauka, idėjos simbolis ar iliustracija.

 

Dėmesio! Galimybės keisti pateiktą idėją - nėra, todėl visą informaciją reikėtų užpildyti be klaidų iš pirmo karto. Kraštutiniu atveju, galima rašyti el. laišką adresu atviriduomenys@ivpk.lt  ir nurodyti, ką konkrečiai norite pataisyti ar patikslinti.

 

Kas vyksta užregistravus idėją ADP? 

 

·    Po idėjos registravimo, visos konkurso reikalavimus atitinkančios idėjos bus paskelbtos viešai ADP „Panaudojimo atvejai“ dalyje iki renginio „Skaitmeninė transformacija, strateginis valdymas ir atviri duomenys“ pradžios. 

·    Paskelbtų viešai idėjų autoriai turės galimybę renginyje pristatyti savo idėją. Pristatymo trukmė 3 min. 

·    Visi renginio dalyviai, registravęsi ADP naudotojais, įvertinę idėjos aprašymą ir/ar pristatymą, galės atiduoti savo balsą už labiausiai patikusią idėją. Balsuojama paspaudžiant „Patinka“, kuris pateiktas po kiekvieno idėjos aprašymu Panaudojimo atvejų sąraše (konkurse dalyvaujančios idėjos yra pažymėtos #konkursui laukelyje „Papildoma informacija“). 

·    ADP idėjatono idėjas įvertins organizatorių komisija, vadovaudamasi tokiais kriterijais:

a) paspaudimų „Patinka“ skaičius ADP;

b) idėjos originalumas, galima visuomeninė, socialinė ar ekonominė vertė;

c) idėjos įgyvendinimui pritaikytų pirminių duomenų apdorojimo/analizės, vizualizavimo ar kitų metodų ir technologijų inovatyvumas;

·    Daugiausia balsų surinkusių  idėjų autoriams bus įteikti prizai – Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos speciali padėka ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos įsteigtas prizas. 

 

 

·    Atkreipiame dėmesį, kad visos atvirų duomenų portale pateiktos idėjos yra viešai matomos ir prieinamos, organizatoriai neprisiima atsakomybės dėl jų panaudojimo. 

·    Pristatydami idėjas individualūs asmenys ir komandos patvirtina, kad jie yra tikrieji pateiktų darbų autoriai. 

 

 

* Vyriausybės kanceliarijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Informacinės visuomenės plėtros komiteto ir Lietuvos statistikos departamento darbuotojai konkurse dalyvauti negali