Jūs naudojatės portalo bandomąja versija

Šiame puslapyje pateikiamas sąrašas įrankių, kurių pagalba galėsite atverti savo organizacijos duomenų rinkinius. Sąrašas taip pat papildytas informacija, kuri padės lengviau perprasti šiuos įrankius ir greičiau juos integruoti duomenų atvėrimo procese.

Šis sąrašas yra rekomendacinio pobūdžio ir skirtas tik susipažinti su kai kuriais tokio tipo įrankiais, todėl nėra jokių apribojimų naudoti kitus įrankius.


Duomenų integravimo/transformavimo įrankiai

Duomenų integravimo ar duomenų transformavimo įrankiai, tai ETL (ang. Extract, Transform, Load), ELT (ang. Extract, Load, Transform) ir t. t.. Kai kurie tokio tipo produktai gali atlikti visą duomenų atvėrimo procesą – paimti duomenis iš pirminių šaltinių, juos transformuoti ir galiausiai juos įkelti į atvirų duomenų portalą.

Talend Open Studio

Atsisiuntimo nuoroda: https://www.talend.com/products/data-integration/data-integration-open-studio/

Instaliuojant Talend Open Studio aplikaciją galite susidurti su licencijos patvirtinimo problema. Problemos sprendimo būdas - turėti atnaujintą Java Runtime Environment 1.8.0.181 ar naujesnę versiją

Tai atviro kodo ETL įrankis, kurio pagalba galite atlikti duomenų atvėrimą – paimti duomenis iš pirminių šaltinių (Oracle, Teradata, Microsoft SQL server ir kt.) juos transformuoti, apjungti, nuasmeninti ir pan. bei sukelti juos į Lietuvos atvirų duomenų portalą (Naudojant organizacijoms skirtą REST API).

Šiam įrankiui paruoštas pavyzdinis projektas, kuriame yra realizuotas duomenų paėmimas iš CSV failo, duomenų transformacija, nuasmeninimas bei duomenų rinkinio šaltinio įkėlimas į Lietuvos duomenų portalą. Pavyzdinis projektas pasiekiamas: DATA_TRANSFORMATION_AND_UPLOAD_JOB.zip. Išarchyvuokite failą ir gautą turinį suimportuokite į savo TALEND projektą (Talend open studio „Repository“ bloke paspauskite dešinį pelės klavišą, tuomet „Import items“ ir atsidariusiame lange pasirinkite išarchyvuotą katalogą).

Taip pat šiam įrankiui sukurta naudojimo instrukcija/mokymo medžiaga, kuria naudojantis galėsite paprasčiau ir greičiau atverti savo duomenų rinkinius:


Duomenų įkėlimo į portalą įrankiai

Lietuvos atvirų duomenų portale duomenų rinkinius galima įkelti ir automatizuotu būdu, naudojant duomenis atveriančioms organizacijoms skirtą REST API. Sąraše pateikiami tik keli REST API klientai. Portale naudojamas standartinis REST API servisas, todėl galite naudoti ne tik šiame sąraše paminėtus įrankius, bet ir bet kuriuos kitus REST API servisų klientus.

Insomnia REST client

Atsisiuntimo nuoroda: https://insomnia.rest/

Tai nemokamas produktas, kurio pagalba galite atlikti kreipimus į portalo REST API servisą (Taip pat yra ir mokamos versijos su papildomu funkcionalumu).


Duomenų struktūros generavimo įrankiai

Įkeliant duomenų rinkinius į portalą yra rekomenduotina taip pat pridėti ir duomenų struktūros aprašymus, todėl šioje skiltyje pateikiami keli siūlomi įrankiai, kurių pagalba galėsite lengvai suformuoti XML, JSON ar kito tipo failo duomenų struktūrą.

XML Copy Editor

Atsisiuntimo nuoroda: https://xml-copy-editor.sourceforge.io/

Tai atviro kodo XML ir XSD schemų kūrimo, generavimo bei tikrinimo įrankis.